Akademia Arkonii: Świetny występ Orlików Starszych na turnieju Bielik Cup w Krakowie

Dodano: 11/05/2023    Komentarzy:

Akademia Arkonii: Świetny występ Orlików Starszych na turnieju Bielik Cup w Krakowie

To był dla nas wyjątkowy turniej! Jego magię poznaliśmy już podczas eliminacji w Poznaniu, gdzie mimo zajęcia 4 miejsca dostaliśmy Zieloną Kartę i tym samym możliwość gry w turnieju finałowym w Krakowie.

W fazie grupowej pokazaliśmy sie ze świetnej strony, pewnie zwyciężając 5 z 6 meczów, co dało nam awans do tzw. Ligi Mistrzów. W fazie finałowej mieliśmy przyjemność zagrać z czołowymi Akademiami w naszym kraju i pokazała ona, że jesteśmy w stanie rywalizować z najlepszymi jak równy z równym. Wielki finał był bardzo blisko, do gry w nim zabrakło jednego punktu. Pozostał więc mecz o brązowy medal, w którym lepsi po rzutach karnych okazali się zawodnicy GKS Katowice. Mimo wszystko młodzi Arkończycy na pewno mają powody do zadowolenia. Czwarta pozycja w stawce 36 zespołów, w skład których wchodziły również Akademie klubów Ekstraklasy to świetny rezultat. Ogromne gratulacje!

???? Trener Dawid Ryba: Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców, pokazaliśmy się ze świetnej strony zarówno zespołowo jak i indywidualnie. To potwierdza, że droga którą podążamy jest właściwa.

Komentarze