Jednobramkowe zwycięstwo w Babinku

Dodano: 15/11/2022    Komentarzy:

Jednobramkowe zwycięstwo w Babinku

W sobotę na obiekcie w Babinku podopieczni Trenera Mateusza Otto podejmowali ostatnie w tabeli Klasy Okręgowej Ogniwo Babinek. Na szczęście obyło się bez niespodzianki - chociaż nie było to oczywiste aż do ostatniego gwizdka.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Od pierwszych sekund to Arkonia narzuciła swój styl gry i dążyła do zdobycia prowadzenia. Niestety wszystkie próby zdobycia bramki z gry kończyły się fiaskiem. Gola udało się zdobyć dopiero po rzucie karnym w 36 minucie. Faulowany w polu karnym był Adrian Gościło i on sam podszedł do jedenastki, którą pewnie wykorzystał. W końcówce pierwszej połowy groźną kontrę wyprowadzili gospodarze jednak w sytuacji sam na sam z Najdą przestrzelił jeden z zawodników Ogniwa.

Druga połowa nie różniła się od pierwszej. Przez większość czasu to Arkonia próbowała podwyższyć prowadzenie, jednak nieskutecznie. W okolicach 60 minuty znów powinniśmy oglądać rzut karny dla Arkończyków, jednak arbiter z jakiegoś powodu nie wskazał po raz drugi na wapno. Sytuacja zmieniła się w końcówce, kiedy to pełne wiary w zdobycie pierwszego punktu Ogniwo szalenie ruszyło do ataku. Nie przerodziło się to jednak w żadną groźną sytuację strzelecką, w zamian za to mieliśmy sporo kontr ze strony Arkonii. Te niestety również wyglądały ciekawie jedynie do momentu pojawienia się na 30 metrze od bramki przeciwnika. Gdy wydawało się jednak że jedna z nich może zakończyć się golem i Arkończycy przypieczętują swoje zwycięstwo sędzia główny zagwizdał po raz ostatni. 

Komplet punktów oznacza, że w przypadku zwycięstwa w meczu z Kastą Majowe i zaległym spotkaniu z Morzyckiem Moryń zakończymy rundę jesienną na podium.

Ostatnie spotkanie ligowe w tym roku Arkończycy rozegrają już w sobotę 19 listopada na obiekcie przy Witkiewicza. Rywalem będzie wspomniana chwilę wcześniej Kasta Majowe Szczecin.

Arkonia: Najda - Pacyna, Siudek, Jaśkiel (62' Bachmatiuk), Pawłowski, Górski, Dobberstein, Łuczak, Kaczmarek (68' Zarzycki), Gościło, Gawiński

0:1 - 36' - Gościło (karny)

Komentarze