Arkonia Szczecin 3:1 Kasta Majowe

Dodano: 08/03/2023    Komentarzy:

Arkonia Szczecin 3:1 Kasta Majowe

Pierwsze koty za płoty! Wiosenne granie podopieczni Trenera Mateusza Otto rozpoczęli od zasłużonego zwycięstwa. Mimo, że to Kasta prowadziła po pierwszej odsłonie, to Chłopcy z Lasku Arkońskiego byli w stanie odrobić straty i wygrać trzy do jednego. Ważnym do odnotowania faktem jest kolejny debiut w seniorskim zespole wychowanka naszej Akademii. W 64 minucie meczu na boisku pojawił się 15-letni Mateusz Albrechciński.

Trener Mateusz Otto: W pierwszej kolejności, jesteśmy zadowoleni z bardzo ważnych trzech punktów. Zwycięstwo na samym starcie zawsze poprawia morale zespołu. Spotkanie w ogólnym rozrachunku oceniam bardzo pozytywnie. Drużyna zrealizowała większość założeń nakreślonych przed meczem, co przełożyło się przede wszystkim na wykreowanie wielu sytuacji podbramkowych. Już do przerwy mogliśmy prowadzić i to różnicą kilku goli, ponieważ stworzyliśmy trzy znakomite sytuacje do strzelenia bramki, których jednak nie udało nam się wykorzystać. Musimy za to cały czas uczyć się tego, aby zachowywać koncentrację w każdym momencie meczu, ponieważ często jedna sytuacja pod naszą bramką może przerodzić się w prowadzenie rywala, a takich strat nie odrabia się łatwo. W drugiej połowie byliśmy jednak już dużo skuteczniejsi, a przede wszystkim znacząco podkręciliśmy tempo gry w posiadaniu piłki, co pozwoliło nam zepchnąć rywala do głębokiej defensywy i kreować jeszcze więcej okazji. Z tego miejsca oddaję duży szacunek rywalom, którzy zostawili na boisku naprawdę wiele zaangażowania, oraz gratuluję swoim zawodnikom odwrócenia losów tego pojedynku.

Arkonia: Malanowski - Kaczmarek, Pacyna (47' Jaśkiel), Siudek, Tselovanikov (77' Głodkowski), Pawłowski (88' Biela), Piotrowski, Gościło (74' Krajewski), Zarzycki (64' Misztal), Zhupanov (64' Albrechciński), Górski

0:1 - 38' - Fijałkowski
1:1 - 60' - Pawłowski (karny)
2:1 - 67' - Jaśkiel
3:1 - 84' - Pawłowski (karny)

Komentarze