Jarosław Filiks o projekcie Arkonia TOP

Dodano: 16/02/2023    Komentarzy:

Jarosław Filiks o projekcie Arkonia TOP

Arkonia jako klub stale się rozwija i stara się dawać zawodnikom Akademii jak najlepsze warunki do rozwijania piłkarskich umiejętności. Właśnie dlatego ulepszony został projekt Arkonia TOP, o którym porozmawialiśmy z Trenerem Koordynatorem Jarosławem Filiks. Zapraszamy do lektury.

Czym jest projekt Arkonia Top? Dla kogo jest on skierowany? Co ma on na celu?

Arkonia TOP jest projektem kierowanym do zawodników wyróżniających się, z największym potencjałem w naszej akademii na dany moment w każdej z kategorii wiekowych od rocznika 2010 do 2015. Chcemy zapewnić tym zawodnikom dodatkowy bodziec rozwojowy i zadbać o ich zindywidualizowany program szkolenia. 

Arkonia TOP to nie tylko treningi indywidualne, ale przede wszystkim wzbogacanie zawodników w świadomość, na której najbardziej nam zależy. Chcemy, aby każdy chłopiec w naszej akademii wiedział nie tylko jak gra się w piłkę, ale co powinien robić, aby w przyszłości mógł osiągnąć najwyższy poziom i oby to nie było dla niego zaskoczeniem. 

Jaka jest częstotliwość zajęć? Ilu zawodników bierze w nich udział?

Nasza Akademia oferuje określonym wyżej rocznikom cztery jednostki treningowe plus jednostki meczowe w weekendy w danym mikrocyklu. Póki co zajęcia TOP odbywają się raz w tygodniu, gdyż fizycznie nie ma możliwości realizowania ich częściej, a z drugiej strony taka ogólna częstotliwość szkolenia w jednym tygodniu jest zdecydowanie wystarczająca. Nie zapominamy o tym, że są to dzieci, które też powinny beztroskie dzieciństwo przeżyć po swojemu.

Od kiedy projekt został wdrożony w życie klubu?

Arkonia TOP jest projektem, który funkcjonował już wcześniej w klubie, ale teraz został dopracowany i wskrzeszony na nowo z uwzględnieniem najdrobniejszych detali, o których nie możemy zapominać przy indywidualnym toku szkolenia. 

Jakie ma Trener odczucia w związku z pracą przy tym projekcie?

Osobiście cieszę się bardzo, że mogę być częścią tego projektu i współpracować z wybitnymi chłopcami z naszej Akademii. Na każdym spotkaniu pojawiam się z uśmiechem na twarzy, a po wychodzę jeszcze bardziej zadowolony i podbudowany obserwacja poczynań tych chłopców. 

Czy będąc częścią tego projektu rodzi się w głowie Trenera jakieś marzenie?

Moim marzeniem, które z upływem czasu i wykonywana wspólnie praca jest to, aby większość z tych zawodników w przyszłości osiągnęła swój cel, aby dziś marzyli o tym co kiedyś będą mogli doświadczyć bezpośrednio. 

Jakie benefity uzyskuje zawodnik z udziału w Arkonia TOP?

Zawodnicy poza systematyczna praca co tygodniowa na podłożu analitycznym, technicznym, mikrotaktycznym, mentalnym i nie tylko, doświadcza również wspólnych obozów, wyjazdów integracyjnych na największe imprezy sportowe w naszym kraju jak i u sąsiadów z przyległych państw. 

Chłopcom uwzględnionym w projekcie Arkonia Top przyglądam się dodatkowo każdego dnia w trakcie ich poczynań ze swoimi drużynami. Można powiedzieć, że są bezpośrednim łącznikiem między tym co najlepsze, a tym do czego inni poprzez swoje codzienne zaangażowanie powinni dążyć. 

Czy jest coś co Trener sam chciałby dodać od siebie w temacie tego projektu?

Dodam tylko, że są to nasze wspólne początki, a progres poczynań zawodników napawa mnie jeszcze większym entuzjazmem względem tego projektu.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze